Úklid lesa – Heřmanice
24.11.2014

Zpráva z fotbalového soustředění VTJ Rapid Liberec za přispění AUTOLABu

Dvacet dva fotbalistů ve věku od pěti do deseti let se spolu se svými třemi trenéry a doprovodem ( zdravotník a pomocná síla ) zúčastnili sedmidenního soustředění v Heřmanicích u Jablonného v Podještědí. Ubytovaní jsme byli v České hospodě, ke které náleží hřiště s přírodní trávou a druhé s umělým povrchem. Ubytování i podmínky pro fotbalové tréninky byly úplně perfektní. Bonusem byl bazén na zahradě penzionu, který jsme v teplých dnech také rádi využili.Jedno odpoledne, namísto fotbalového tréninku, jsme se vydali do lesa. Nejdříve se děti napásli na ostružinách a zbytcích malin, pak jsme jim rozdali rukavice a pytle na odpad s tím, že když je les nakrmil, musí mu to oni vrátit. Měli jsme obavu, jak tuto akci přijmou, protože jsme doposud nic podobného s nimi nepodnikali. Překvapily nás ! Rozutekli se po lese – až jsme měli strach, jestli nám někdo nezabloudí. Štěstí, že měli žluté pytle, které svítily do dáli a tak jsme mohli mapovat pohyb nám svěřených zlatíček.Než jsme podnikli akci „čištění lesa“, byla jsem nejdříve na průzkumu terénu. Kráčejíc podél cesty jsem si říkala, jak zde mají lesy čisté, že se nám snad ani nepodaří nic nasbírat. Ale děti nás opravdu překvapily – nestačili jsme se divit, co všechno z lesa vydolovaly. Mezi nejkurióznější nálezy patřil kbelík umístěný do pytle ještě i s hromadou jehličí, nebo střepy talířů a plastový kanystr od oleje. Plné pytle jsme musely nechávat na kraji cesty ( proto to na společné fotce vypadá jako že nic moc nemáme) a sbírali jsme je při cestě zpět.Největší radost nám udělaly děti svým nadšeným přístupem k celé akci. Věřím, že je to tím, že mají plnou důvěru ve své trenéry, kteří je citlivě vedou alespoň kouskem jejich života a dávají jim dobrý příklad. Doufám, že tato akce nebyla svého druhu poslední a že i příště budou děti stejně bezvadné !


Tímto děkujeme AUTOLABu, že nám finančním příspěvkem umožnil konání této nezapomenutelné akce!    Trenéři a děti VTJ Rapid Liberec.

Spolek AUTOLAB se zabývá ekologickými aktivitami se zaměřením na racionální a efektivní recyklaci materiálů. Naším cílem je najít alternativní použití pro materiály, které se nyní skládkují a nejsou dále jakkoliv využívány. Podporujeme rovněž ekologické aktivity partnerských neziskových organizací.
c
O NÁSmNAŠE PROJEKTYmPODPORUJEMEmFOTOGALERIEmPROJEKT VILA-ŠKOLKAmGRANTOVÝ PROGRAMmOCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮmKONTAKT
© 2014 Autolab, All Rights Reserved, Developed by 5Q.